Výlety

Pokud chcete s dětmi raději vyrazit za programem mimo areál vaší školy nebo plánujete výlet, jsou následující stránky určeny právě Vám!

Výlety lze absolvovat jako projektový den mimo školu.

Programy v Suchonicích

Pakliže se vydáte za programem do Suchonic, bude na vás čekat vámi zvolený výukový program v podstatě ve stejné podobě s jakou jezdím za dětmi do škol.
Rozdíl je pouze v tom, že děti nejsou ve svém školním prostředí, ale venku v malém sportovním areálu.

Kde:
nevelká obec Suchonice se nachází asi 16 km od Olomouce směrem na Přerov.

Cena:
60,-Kč za dítě + 10,-Kč na dítě za pronájem areálu.

Organizace:
v areálu je k dispozici také malý sál se zázemím, proto je možné programy realizovat i za nepříznivého počasí (přezůvky nutné!). Jinak probíhají programy obdobně jako při realizaci ve školách (viz Obecné informace).

Sál je v zimním období nutno vytápět, z tohoto důvodu výukový program Na ptačím krmítku touto cestou realizovat nelze!

Co lze ještě využít? Součástí areálu je venkovní tělocvična, děti se mohou vyběhat na nedalekém kopci po louce či v lesíku, jehož součástí je i malé posezení.
V obci asi 200 metrů od areálu je dětské hřiště.

Výletní stezky

Za příznivého počasí můžete s dětmi vyrazit na výlet. Projít se loukami, polními cestami a pak lesem přímou "cestou necestou" až k malému rybníku.

Kde:
v okolí kopce Chlum nedaleko obce Velký Týnec asi 10 km od Olomouce směr Přerov.

Cena:
60,-Kč za dítě

Téma výletu:
na výběr máte, zda se ke zmíněnému rybníku vydáte "Žabí stezkou" nebo "Lesní stezkou", případně s lesními skřítky sportovně zaměřenou „Stezkou za Chlumcajzem“, pánem místních lesů. Trasa stezek je shodná, liší se tématem stanovišť.

Vzdálenost:
lze zvolit krátkou (3,5 km) či delší (6 km) trasu.

Krátká verze
vyžaduje vlastní dopravu do obce Tršice, Přestavlky. Odtud se společně vydáme po asfaltové cestě mezi loukami a lesem, kolem hájenky až k rybníku. Stejnou trasou se vrátíme zpět k vašemu autobusu. Na oběd můžete být ve škole. Cestu zvládnou i malinké děti.

Delší verze
začíná na zastávce MHD v Čechovicích, kam se můžete dostat vlastní dopravou či autobusem z Olomouce (viz níže). Přes louky, polními cestami a lesem dojdeme až k rybníku. Odtud, po delší přestávce na velkou svačinu-oběd, doputujeme asfaltovou cestou kolem hájenky až k vašemu autobusu či na zastávku MHD v Přestavlkách. Oběd si nesete s sebou. Cesta vyzkoušena čtyřletými dětmi.

Nepřízeň počasí:
V případě nepřízně počasí je zajištěna náhradní varianta výletu v zázemí malého sportovního areálu ve vedlejší obci (viz Programy v Suchonicích).