Výlety

Pokud chcete s dětmi raději vyrazit za programem mimo areál vaší školy nebo plánujete výlet, jsou následující stránky určeny právě Vám!

Výlety lze absolvovat jako projektový den mimo školu.

Výletní stezky

Za příznivého počasí můžete s dětmi vyrazit na výlet. Projít se loukami, polními cestami a pak lesem přímou "cestou necestou" až k malému rybníku.

Kde:
v okolí kopce Chlum nedaleko obce Velký Týnec asi 10 km od Olomouce směr Přerov.

Cena:
80,-Kč za dítě

Velikost skupiny:
25 – 45 dětí

Téma výletu:
na výběr máte, zda se ke zmíněnému rybníku vydáte "Žabí stezkou" nebo "Lesní stezkou", případně s lesními skřítky sportovně zaměřenou „Stezkou za Chlumcajzem“, pánem místních lesů. Trasa stezek je shodná, liší se tématem stanovišť.

Vzdálenost:
lze zvolit krátkou (3,5 km) či delší (6 km) trasu.

Krátká verze
vyžaduje vlastní dopravu do obce Tršice, Přestavlky. Odtud se společně vydáme po asfaltové cestě mezi loukami a lesem, kolem hájenky až k rybníku. Stejnou trasou se vrátíme zpět k vašemu autobusu. Na oběd můžete být ve škole. Cestu zvládnou i malinké děti.

Delší verze
začíná na zastávce MHD v Čechovicích, kam se můžete dostat vlastní dopravou či autobusem z Olomouce. Přes louky, polními cestami a lesem dojdeme až k rybníku. Odtud, po delší přestávce na velkou svačinu-oběd, doputujeme asfaltovou cestou kolem hájenky až k vašemu autobusu či na zastávku MHD v Přestavlkách. Oběd si nesete s sebou. Cesta vyzkoušena čtyřletými dětmi.

Nepřízeň počasí:
V případě nepřízně počasí je zajištěna náhradní varianta výletu v zázemí malého sportovního areálu ve vedlejší obci Suchonice.